Safarova pobedila Anu u finalu Fed Kupa

Ana je pretrpela razočaravajući poraz od 6-4, 6-3 od 17. teniserke sveta Lucie Safarove u prvom meču finala Fed Kupa u Pragu. Češka sada ima prednost od 1-0 uoči drugog poslepodnevnog meča između Petre Kvitove i Jelene Janković.

Danas ništa nije dobro išlo najboljoj srpskoj teniserki, dok je njenoj protivnici sve polazilo za rukom. Safarova je delovala prepuna samopouzdanja, zahvaljujući podršci domaće publike i njenoj prednosti od 3-2 u ukupnom rezultatu sa Anom, i posle sat vremena i 41 minuta igre je došla do trijumfa.

Ana je htela da napada drugi servis Čehinje, i kad god je bilo moguće igrala je svoj preteći forhend. Odlično je počela, osvojivši gem na svoj servis, i onda je pritisla Safarovu u njenom prvom servis gemu. Međutim, Čehinja je prva napravila brejk u meču i povela je sa 2-1.

Safarova je dubinom svojih udaraca držala Anu iza osnovne linije, i gađala je njenu bekend stranu, kako bi sprečila bivšu 1. teniserku sveta da dominira svojim forhendom, i time je terala Anu da pravi neiznuđene greške.

Ana je pokazala svoj borbeni duh i odlučnost tako što je odmnah i sama napravila brejk, ali je Safarova došla do još jednog brejka i povela je sa 4-3, a onda u naredna dva gema uspela da odoli Aninim napadima, i rešila je prvi set u svoju korist.

Ana je bila vidno iznervirana svojim neiznuđenim greškama. Njen pouzdani forhend nije uspevao da pogađa linije onoliko često koliko to obično radi, a forhend Safarove, koji je teško pročitati, je počeo da dominira poenima.

Čehinja je osvojila još jedan gem na Anin servis na početku drugog seta, i, iako se Ana nikada nije predala i stalno je napadala servis Čehinje, najviše pri rezultatu 4-3, 17. teniserka sveta je napravila brejk u poslednjem gemu meča, i osvojila drugi set sa 6-3.

Ana neće morati mnogo da čeka za priliku da se iskupi, pošto sutra, u trećem meču susreta, treba da igra protiv Petre Kvitove, koja je trenutno na 8. poziciji svetske rang liste.

Autor: Jonathan Campkin