Posle tri seta, Ana u drugom kolu

Ana je prevazišla prvu prepreku na French Openu, i pobedila je Petru Martić iz Hrvatske sa 6-1, 3-6, 6-3. Šampionka iz 2008. godine je u prvom i trećem setu igrala odlično, ali je morala da se oporavi od lošeg drugog seta, kako bi posle 110 minuta igre obezbedila sebi mesto u drugom kolu.

U prvom setu je za Anu sve bilo mirno. Martićeva je nagomilavala neiznuđene greške, dok je Ana igrala samouvereno, i brzo došla do prednosti od 4-0. Sa nekoliko snažnih servisa je spasila neke brejk lopte, i osvojila je prvi set sa 6-1, bez mnogo otpora 107. teniserke sveta.

Uprkos izgubljenom prvom setu, Martićeva je u prvim poenima drugog seta delovala samouvereno. U četvrtom gemu je napravila brejk i preokrenula meč, pošto je u tom trenutku Anin servis prestao da funkcioniše. Hrvatica je u potpunosti iskoristila svoje šanse, i izjednačila rezultat.

Iako je 107. teniserka sveta stalno predstavljala opasnost svojim drop šotovima, Ana se pregrupisala posle loše odigranog drugog seta. Brzo je povela do 5-0 u odlučujućem setu, i u šestom gemu je došla do svoje prve meč lopte.

Međutim, Martićeva se nije predavala. U tri različita gema je spasila meč lopte, i hrabro je smanjila Aninu prednost na 5-3, pre nego što je Ana na kraju odservirala za meč i plasirala se u drugo kolo.

Ana će u sredu, u meču trećeg kola, igrati protiv Chanelle Scheepers, ili protiv Mathilde Johansson.