Ana u finalu

Ana će u nedelju treći put u svojoj karijeri igrati u finalu Generali Ladies Linz-a, pošto je u polufinalu pobedila 58. teniserku sveta Stefanie Voegele rezultatom 6-4, 6-4. Bila je to još jedna impresivna partija trećeg nosioca, koja je do finala stigla bez izgubljenog seta u četiri odigrana meča.

Uprkos tome što je do pobede došla posle 64 minuta, ovo nikako nije bio lak meč, pošto je Švajcarkinja bila veliki izazov. Nije bilo prilika za brejk do petog gema, kada je Ana prva došla do brejk šanse, ali nije uspela da je iskoristi.

Osmi gem prvog seta je bez sumnje bio ključan za konačan ishod. Ana je gem počela jako loše, i njena protivnica je imala dve brejk lopte, ali na svu sreću Anu servis u tom trenutku nije izneverio. Snažnim servisima se izbavila iz nevolje, i osvojila gem.

Ana je shvatila da ovo nije dobar trenutak za oklevanje, i pojačala je tempo. U narednom gemu je napravila ključan brejk, a potom, bez izgubljenog poena, odservirala za set.

Nizu od tri uzastopno osvojena gema je dodala još jedan, kada je u prvom gemu drugog seta napravila brejk. Činilo se da je punom parom krenula do finala, pošto je potpuno iskoristila momentum i u narednom gemu imala prednost od 30-0. Međutim, odjednom je počela da pravi greške i izgubila je četiri poena za redom, a sa njima i svoj servis.

Ana se vratila suštini svog plana igre, i pustila je da njen smrtonosni forhend odradi težak posao. To se izuzetno isplatilo u sedmom gemu, kada je došla do tri brejk šanse. Dve od njih je Voegele spasila, ali je Ana iz trećeg pokušaja bila uspešna, i povela je sa 4-3.

Ovog puta Švajcarkinja nije imala više odgovora za igru dvostruke šampionke. Ana je još dva puta osvojila gem na svoj servis, došla do pobede i plasirala se u treće finale Linca od svojih šest učešća .

U finalu je čeka prvi nosilac Angelique Kerber, koja je za samo 48 minuta igre impresivno pobedila 18. teniserku sveta Carlu Suarez Navarro sa 6-2, 6-0.

Meč će početi u 14:15 časova po lokalnom vremenu (8:15 po istočnom vremenu). Kliknite ovde za  uživo praćenje rezultata iz TipsArene Linz.