Ana u četvrtini finala

Ana se pobedom od 6-4, 6-3 nad 11. teniserkom sveta Nadiom Petrovom plasirala u četvrtinu finala Porsche Tennis Grand Prix-a. Ovom današnjom pobedom, do koje je došla za 80 minuta, Ana je nastavila sa uspešnim partijama na nemačkom tlu, i povećala niz pobeda na šljaci na četiri.

Uprkos laganoj pobedi u dva seta, Ani je bilo potrebno neko vreme kako bi pokazala svoju najbolju igru. U trećem gemu je pretrpela brejk, i gubila sa 4-2, i dva puta se suočavala sa još jednom brejk loptom za nedostatak od dva brejka, pošto je Petrova u početku bila agresivnija teniserka.

Međutim, Ana je napravila oštar preokret, uspešno je iskoristila dve od dve brejk šanse i osvojila četiri uzastopna gema, a sa njima je osvojila i prvi set.

Obe teniserke su tokom prvih šest gemova drugog seta dva puta gubile svoje servise. Pri nerešenom rezultatu od 3-3, Ana je sjajnim udarcima sa osnovne linije uspostavila kontrolu u poenima, i primorala Ruskinju da stoji nekoliko metara iza osnovne linije.

Ana je bez izgubljenog poena osvojila gem na svoj servis, a u narednom gemu je, na servis Petrove, imala tri brejk lopte. Nije uspela da treći put napravi brejk, pa je nekoliko minuta kasnije svojim servisom došla do pobede.

Ana će u petak, u četvrtini finala, igrati protiv prvog nosioca i četvorostruke Grand Slam šampionke Marije Sharapove.

Autor: Joeri Moerman