Ana u četvrtfinalu Linca

Ana se šesti put u svojoj karijeri plasirala u četvrtinu finala Generali Ladies Linz turnira, pobedom od 6-3, 7-5 nad 46. teniserkom sveta Francescom Schiavone.

Bila je to odlična igra 25-godišnjakinje protiv Italijanke, koja je, kao i Ana, bivša šampionka French Opena. Ana je meč koji je trajao jedan sat i 32 minuta odigrala sa sjajnim promenama ritma.

Iako je Ana u meč ušla sa prednošću od 4-0 iz njihovih ranijih susreta, uvek je nezgodno igrati protiv iskusne Schiavone, koja je pre samo dve godine bila 4. teniserka sveta. Zaista, samo par sitnica je razdvajalo dve teniserke u prvim fazama meča, i prva dva gema, u kojima su razmenjeni brejkovi, su trajala 15 minuta.

Ana je bila prva koja je osvojila svoj servis gem, a onda je u četvrtom gemu propustila dve brejk šanse. Mislila je da je napravila brejk kada je Schiavone poslala loptu u aut, ali na Anino iznenađenje, linijski sudija se nije oglasio. Pošto u Lincu ne postoji Hawk-Eye, treći nosilac je delovala dekoncentrisano, i Italijanka je spasila obe brejk lopte.

Još uvek pod ustiskom prethodnih događaja, Ana je u narednom gemu, na svoj servis, bila u nedostatku od 0-30, ali je uspela da se pregrupiše, osvojila je sva četiri naredna poena i osvojila gem.

Počela je da pravi sjajne vinere, i više ništa nije moglo da je zaustavi. U šestom gemu je, bez izgubljenog poena, napravila brejk, i povela sa 4-2. Posle 45 minuta igre je iskoristila svoju četvrtu set loptu, i osvojila prvi set.

Treći nosilac je dozvolila da joj izmakne rana prednost u drugom setu, ali je u petom gemu, po drugi put, osvojila gem na servis Italijanke.

Pri rezultatu 5-4, Ana nije uspela da odservira za pobedu, pošto je Schiavone odigrala sjajan gem kako bi se vratila u meč.

Međutim, Ana nije bila raspoložena da na terenu provede još mnogo vremena, i odmah je povratila svoju prednost, da bi u narednom gemu iskoristila svoju drugu meč loptu, završivši svoju sjajnu igru as servisom.

Ana će u petak, u četvrtini finala, igrati protiv Slovakinje Dominike Cibulkove, ili protiv Poljakinje Katarzyne Piter.