Ana tesno izgubila od Li

Anino učešće na Rogers Cup Presented by National Bank turniru u Torontu završeno je u trećem kolu porazom od 3-6, 6-1, 7-6(5) od 5. teniserke sveta Li Na iz Kine.Uprkos tome što je u odlučujućem setu vodila sa 5-2, 16. nosilac nije uspela da završi meč: pretrpela je brejk dok je servirala za meč, i na kraju je izgubila tajbrejk.

Ana je meč počela u velikom stilu, praveći brejk iz trećeg pokušaja u drugom gemu. Nažalost, odmah je izgubila tu prednost, ali ipak su sa Aninog reketa stizali dobri znaci.

Zaista, Ana je diktirala poene i sprečila je svoju protivnicu, takođe bivšu šampionku French Opena, da igra svoju omiljenu napadačku igru. U šestom gemu je, zahvaljujući sjajnim riternima, napravila još jedan brejk, i potom na svoj servis završila prvi set u svoju korist, koristeći četvrtu set loptu.

Ana je drugi set počela u istom stilu. U prvom poenu je forhend paralelom napravila sjajan viner iz riterna, a nekoliko minuta kasnije je napravila brejk. Međutim, Li je značajno podigla nivo svoje igre, i odmah je i sama napravila brejk, smanjivši broj neiznuđenih grešaka sa 16 koliko ih je bilo u prvom setu na samo 4 u drugom setu. Li je osvojila šest uzastopnih gemova, i uvela susret u odlučujući set.

Činilo se da je podignuto samopouzdanje osvojenim servis gemom bilo ključni trenutak u meču. Ana je potom povela sa 4-1, nakon što je u durgom gemu osvojila gem na servis Li.

Pri rezultatu 5-3, Ana je servirala za meč, ali Li nije odustajala, napravila je brejk i izborila odlučujući tajbrejk.

Ana je u tajbrejku bila u nedostatku od 3-0, izborila se za 5-5, ali je onda izgubila dva naredna poena, a sa njima i meč, kada joj je, na meč lopti, bekend završio u autu.

Ana sada ide u Sinsinati, na Western & Southern Open.