Ana tesno izgubila od Kvitove

Anino učešće na Dubai Duty Free Tennis Championshipsu završeno je u drugom kolu tesnim porazom od 8. teniserke sveta, Čehinje Petre Kvitove. U meču punom uspona i padova bilo je čak 27 brejk šansi i nekoliko preokreta, ali Kvitova je na kraju bila bolja i pobedila sa 7-5, 7-6 (7-1).

Češka teniserka snažnog udarca je kao vihor počela meč. Osvojila je svih 10 prvih poena, i preplavila Anu snažnim, ravnim udarcima. Za otprilike 11 minuta impresivnog tenisa, Kvitova je povela sa 4-0.

Međutim, Ana nije bila raspoložena za veče tenisa u kome igra samo jedna teniserka. Ušla je u ritam, i u prvi set ubrizgala novi život: nakon što nije uspela da iskoristi 4 brejk lopte u šestom gemu, najzad je, dva gema kasnije, iskoristila svoju drugu brejk šansu.

Kvitova je nastavila sa agresivnom igrom, i pri rezultatu 5-3 je došla do tri set lopte, ali je Ana uspela da ih sve spasi u velikom stilu, neverovatno dobro servirajući u tom trenutku. Izjednačila je na 5-5, i činilo se da ona ima kontrolu nad mečom – pošto je u narednom gemu vodila sa 40-15 - ali je izgubila svoj servis. I pored toga, bila je blizu još jednog spektakularnog povratka, kada se izborila za priliku da izjednači na 6-6, nakon što je spasila još dve set lopte. Međutim, opet nije uspela da je iskoristi. Kvitova je ispalila nekoliko snažnih forhenda, i na kraju osvojila prvi set.

Obe teniserke su u drugom setu imale pregršt prilika za brejk, ali izgubljenih servis gemova nije bilo sve do sedmog gema, kada je Ana izgubila svoj servis gem, osvojivši u njemu samo jedan poen. Činilo se da je Kvitova napravila ključni proboj, ali je Ana uzvratila, bez izgubljenog poena osvojila gem na servis 8. teniserke sveta, i izjednačila na 5-5. Na žalost bivše šampionke French Opena, odmah je izgubila svoj servis, posle jedne odluke linijskog sudije koja je bila blizu.

Zadivljujuće, Ana nije dozvolila da je nadvlada to razočarenje, još jednom se pregrupisala i napravila brejk u narednom gemu, i uvela set u zasluženi tajbrejk, što je bilo logičan ishod, jer ništa nije razdvajalo dve teniserke.

Ana je ubrzo u tajbrejku bila u nedostatku od 4-0, u velikoj meri zbog dva forhenda koja su odlutala. Čehinja je bila nepopustljiva, iskoristila je slabo odigran tajbrejk sa Anine strane, i došla do pobede posle sat vremena i 41 minuta igre.

Autor: Joeri Moerman