Ana se izborila za četvrtfinale

Ana se pobedom od 5-7, 6-2, 7-6 (7-5) nad Engleskinjom Laurom Robson izborila za mesto u četvrtini finala Mutua Madrid Open-a. Gubila je sa 5-2 u odlučujućum setu, a onda je osvojila četiri uzastopna gema i dobila meč u tajbrejku.

Prvi gemovi su na pravi način prikazali ono što će uslediti: obe teniserke su pretprele brejkove u svojim prvim servis gemovima, pošto su sa obe strane mreže padale dvostruke servis greške. Tačnije, tokom meča je bilo 15 brejkova, a tokom dva sata i 12 minuta igre Ana je napravila 10, a Robson 11 dvostrukih servis grešaka.

Prvi set je bio napet, sa dosta snažnih i kvalitetnih poena. Robson je u osmom gemu imala prvu priliku da dođe do prednosti, ali je Ana uspela da sačuva svoj servis.

Međutim, žustra tinejdžerka nije popuštala. Levoruka teniserka je u 12. gemu došla do još jedne brejk lopte, i ovog puta je, po drugi put u setu, Robson osvojila gem na Anin servis.

Na početku drugog seta se činilo vrlo verovatno da će se ponoviti prvi set, pošto su obe teniserke izgubile svoje prve servis gemove. Brejkovi su došli i prošli, a ovog puta je Ana bila ta koja je osvojila set, pošto Robson u drugom setu ni jednom nije uspela da osvoji gem na svoj servis. Ana je napadala drugi servis Engleskinje i, uprkos tome što je i sama dva puta pretrpela brejk, ni u jednom trenutku se nije našla u nevolji, i lako je osvojila set.

U ranim fazama odlučujućeg seta je bilo razmena brejkova, ali stvari nisu delovale baš dobro po Anu, kada je Robson od 2-2 došla do prednosti od 5-2. Mlada teniserka skoro uopšte nije grešila i slobodno je udarala sa obe strane, dok je skoro svaki Anin servis ritern završavao u mreži.

U tom trenutku, 19-godišnja Robson je bila nadomak svog prvog četvrtfinala Premier Mandatory turnira. Ali iako je već pobedila Agnieszku Radwansku u prethodnom kolu, ruka joj je zadrhtala od pomisli na drugu uzastopnu iznenađujuću pobedu, zbog čega je počela da pravi više dvostrukih servis grešaka. Ana je nadoknadila nedostatak od dva brejka, i uvela meč u tajbrejk.

U tajbrejku je sve bilo nerešeno do 4-4, dok Ana nije napravila viner i povela sa 6-4. 41. teniserka sveta je spasila prvu meč loptu, ali je napravila dvostruku servis grešku i Ana je osvojila meč nekoliko trenutaka posle ponoći.