Ana pretrpela težak poraz od Halep

Ana je izgubila prednost od 3-0 uz dva brejka u odlučujućem setu, i poražena je u svom poslednjem meču ove sezone sa 2-6, 6-1, 6-3 od prvog nosioca Simone Halep.

Meč između prva dva nosioca na turniru je ispunio sva očekivanja, i sve vreme je držao pažnju oduševljene publike. Obe teniserke su dobro počele, a Ana je napravila prvi brejk. Osvojila je prvi set, u velikoj meri zahvaljujući pritisku na servis Halep. Zaista, Rumunka je samo jednom osvojila gem na svoj servis.

U drugom setu se momentum totalno promenio, i u Aninoj igru su se pojavile greške. Halep je bila oštra, i primoravala je Anu da se kreće po terenu i da pravi greške. Na nedvosmislen način je izjednačila meč.

Obe teniserke su pre i za vreme poslednjeg seta koristile medicinsku pomoć. Baš kao što je Halep na početku drugog seta zaustavila Anin napredak, Ana je na početku odlučujućeg seta potpuno preokrenula situaciju.

Ana je igrala skoro savršeno, potpuno je nadigrala 13. teniserku sveta i povela je sa 3-0, sa dva brejka. Šlagvort još jednoj promeni momentuma.

Halep se još jednom ponovo pribrala, smanjila greške, i Ana nije uspela da održi svoj nivo igre. Promašila je neke rutinske udarce sa osnovne linije i izgubila šest uzastopnih gemova, i tako pretrpela poraz posle sat vremena i 51 minuta igre.

"Imala sam dosta prilika, ali ona je svakako u dobroj formi, u poslednje vreme je igrala jako dobro, i vidi se koliko je sigurna u sebe," rekla je Ana posle meča.

"u drugom setu je počela da igra mnogo bolje. Iako je rezultat bio 6-1, mislim da to nije bio pravi odnos snaga, imala sam dosta prilika. Sve zajedno, meč je bio jako težak."

Meč označava kraj Anine sezone 2013. "Lepo sam se provela ovde, i uživala sam cele nedelje," rekla je.

Ana će se sledeći put takmičiti u Aucklandu, Novi zeland, na turniru koji počinje 29. decembra.

Međutim, pre toga će izaći na teren, ali za egzibicioni meč, kada će igrati protiv Marie Sharapove u Bogoti 6. decembra.