Ana pobedila, sledi susret sa Na Li

Ana se plasirala u treće kolo Rogers Cup Presented by National Bank turnira u Torontu, pobedivši Italijanku Flaviu Pennettu sa 6-4, 6-4.

Ana je odlično počela meč. U drugom gemu je bez izgubljenog poena osvojila gem na servis Italijanke, ubedljivo praveći četiri uzastopna vinera.

Pri prednosti od 3-0, u četvrtom gemu je imala još jednu priliku za brejk, ali ovog puta nije uspela da je iskoristi, već je Pennetta osvojila svoj prvi gem u meču.

Ispostavilo se da je to bila prekretnica prvog seta, pošto je Italijanka osvojila tri uzastopna gema, i izjednačila rezultat. Takmičenje je trajalo do 5-4, kada je Ana iskoristila svoju četvrtu set loptu na servis Pennette.

I drugi set je obilovao prilikama za brejk, i imao je isti rezultat kao prvi - Ana je ponovo povela sa 3-0, da bi kasnije Pennetta izjednačila na 3-3.

Uprkos problemima koje joj je zadavala povreda desne noge, Ana je tokom celog meča delovala kao teniserka koja ima više izgleda da dođe do prednosti. Došla je do 12 prilika za brejk - od kojih je iskoristila dve - i samo jednom je izgubila gem na svoj servis, i posle skoro dva sata igre došla do pobede.

Ana će u četvrtak u meču trećeg kola igrati protiv 5. teniserke sveta, Kineskinje Li Na. Meč po rasporedu počinje nešto posle 13 časova po lokalnom vremenu (19 časova po srednjeevropskom vremenu).

Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz Rexall Centra.