Ana pobedila Mattek-Sands u tri seta

Ana je u prvom kolu Mutua Madrid Open-a pobedila 72. teniserku sveta Bethanie Mattek-Sands, rezultatom 6-7(10), 6-3, 6-2. Kombinacija snažnih udaraca sa osnovne linije i sjajne odbrane, uz bolju kondiciju od njene protivnice, je Ani, koja je na ovom turniru postavljena za 16. nosioca, donela pobedu posle dva i po sata igre.

Ana je izgubila u njihovom jedinom ranijem susretu pre dve godine na istom turniru, i to pošto je osvojila set i imala brejk prednosti. Danas je u trećem gemu napravila brejk, ali je odmah izgubila tu prednost, pošto je u narednom gemu izgubila svoj servis.

To je bio početak promenljivog i napetog seta, u kome su obe teniserke prikazala sjajnu igru. Mattek-Sands je često izlazila na mrežu, i koristila svoje veštine u igranju voleja kako bi njima završila poene, dok je Ana odigrala neke zadivljujuće vinere. Nije bilo više brejkova, pa je usledio tajbrejk.

U njemu je Ana brzo povela sa 5-2, ali je Amerikanka prva došla do set lopte, pošto je osvojila 4 uzastopna poena. Ana je uspela da spasi tri set lopte, i uprkos tome što je sama imala dve prilike da osvoji set, na kraju je Mattek-Sands iskoristila svoju četvrtu priliku da set reši u svoju korist.

Međutim, nakon izgubljenog prvog seta, Ana je više kontrolisala poene. Ponovo je brzo došla do prednosti, ali je ovoga puta bila nemilosrdna i uspela je da ostane u vođstvu, i uvela je meč u treći set.

Ispostavilo se da je odlučujući set bio potpuno jednostran, i to iz Aninog pravca. Amerikanka nije mogla da se nosi sa snagom udaraca, imala je problema sa tajmingom, i često je bila primorana da pravi greške.

Ana je u prvom gemu oduzela servis Mattek-Sands, a onda u petom gemu napravila još jedan brejk, što joj je omogućilo da dođe do teške, ali zadovoljavajuće pobede.

Ana će u drugom kolu igrati protiv Chanelle Scheepers iz Južne Afrike, koja je pobedila bivšu 1. teniserku sveta Jelenu Janković sa 6-7 (1-7), 6-3, 6-3.