Ana pobedila Cibulkovu

Ana se plasirala u drugo kolo Southern Californian Opena u Carlsbad pobedivši Dominiku Cibulkovu rezultatom 4-6, 6-3, 6-2 u napetom meču koji je trajao dva sata i četiri minuta. Ovo je Anina prva pobeda nad Slovakinjom, 21. teniserkom sveta, koja je u ovaj meč ušla nakon osvajanja prošlonedeljnog turnira u Stanfordu, gde je pobedila 4. teniserku sveta Agnieszku Radwansku.

Ta razlika u ritmu je bila evidentna u ranim fazama meča. Ana, kojoj je ovo bio prvi susret od njenog razočaravajućeg poraza u durgom kolu Wimbledona pre pet nedelja, je imala problema sa servisom i brzo je bila u nedostatku od jednog brejka.

Bivša prva teniserka sveta je postepeno popravljala svoj servis i vratila se u set, i uz dva as servisa je izjednačila na 4-4. Međutim, Cibulkova je povela sa 5-4, a potom bez izgubljenog poena osvojila gem na Anin servis i osvojila prvi set.

Kako je meč odmicao, Ana je nastavila da podiže nivo svoje igre. U drugom setu je povela sa 2-1, i ovog puta je uspela da potvrdi taj brejk. Jednom je izgubila svoj servis tokom seta, ali time nije bila ugrožena, pošto je napravila još dva brejka i rešila set u svoju korist.

Ana je u odlučujućem setu bila daleko najjača teniserka. Cibulkova, koja ove nedelje brani titulu, više nije mogla da se nosi sa Anom, koja je nemilosrdno projurila kroz treći set, povevši sa 5-0 za treptaj oka.

Malo je poklekla dok joj je na vidiku bilo drugo kolo, i kada je servirala za meč, pretrpela je brejk u gemu u kome je napravila dve dvostruke servis greške. Međutim, brzo se oporavila i jedan gem kasnije je završila zadatak, praveći treći brejk u setu.

Ana će u četvrtak, u meču drugog kola, igrati protiv Američke kvalifikantkinje Coco Vandeweghe. Meč će, po rasporedu, početi u 19 časova po lokalnom vremenu (4 sata u petak po srednjeevropskom vremenu; 22 časa po istočnom vremenu). Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata ia La Costa Resort & Spa.