Ana obezbedila susret sa Serenom

Ana je dominantnom igrom pobedila 421. teniserku sveta Carol Zhao, i time sebi obezbedila četvrtfinalni meč protiv prvog nosioca Serene Williams. 26-godišnjakinja je trijumfovala sa 6-1, 6-1 za samo 55 minuta.

Kada se uzme u obzir da 19-godišnja Zhao nikada ranije nije dobila meč u glavnom žrebu koji je odigran do kraja (ona se u drugo kolo plasirala kada je njena protivnica predala meč nakon što je izgubila set), bilo je verovatno da će ovo biti težak zadatak za Kanađanku.

Tako je i bilo, i Ana je u svakom setu napravila dva brejka. Zhao je u celom meču osvojila samo tri poena na svoj drugi servis.

Anina nagrada je treći susret ove godine sa 1. teniserkom sveta Serenom Williams.

Amerikanka, 17-tostruka Grand Slam šampionka, se u poslednjih osam plasirala pobedom od 7-5, 6-2 nad Čehinjom Karolinom Pliskovom.

Williams u ukupnom rezultatu vodi sa 5-1. Ove godine je svaka imala po jednu pobedu, a oba susreta su se igrala tri seta.

Kliknite ovde za uživo praćejne rezultata sa Taube Family Tennis Stadium-a.