Ana lako protiv Knapp

Ana se brzo plasirala u drugo kolo Internazionali BNL d'Italia, pobedivši Italijanku Karin Knapp sa 6-1, 6-1. 26-godišnjakinja je izgubila prvi gem u svakom setu, samo da bi posle njih osvojila po šest uzastopnih gemova, i posle samo 55 minuta igre došla do pobede.

Domaća teniserka je na turnir došla preko wild card-a, i dobijala je glasnu podršku sa prepunih tribina. Agresivni pristup Knapp se odmah isplatio, i u prvom gemu je napravila brejk na Anin servis, izgubivši samo jedan poen.

Zaista, italijanska teniserka snažnog udarca je u ranim fazama meča poletno učestvovala u nekim lepim poenima, razmenjujući neke snažne forhende sa Anom, ali je Knapp napravila previše grešaka da bi se zaista takmičila sa 13. teniserkom sveta.

Sa druge strane, Ana je igrala vrlo dobro, i projurila kroz prvi set. Osvojila je šest uzastopnih gemova i samo jednom stigla do rezultatskog izjednačenja u gemu, osvojivši prvi set sa samo sedam neiznuđenih grešaka.

Knapp je u prvom gemu drugog seta bez izgubljenog poena osvojila svoj servis, ali je Ana vrlo brzo ponovo preuzela kormilo. Bez izgubljenog poena je osvojila drugi gem i izjednačila na 1-1, a onda napravila brejk i povela sa 2-1.

Ana je napravila još dva brejka i bekend vinerom došla do pobede, na sjajan način završivši svoju odličnu igru.

Ana će u sredu u meču drugog kola igrati protiv Alize Cornet, koja je bila bolja od Kirsten Flipkens, pobedivši 23. teniserku sveta sa 6-3, 6-2.