Ana lako do četvrtfinala

Ana se plasirala u četvrtinu finala Abierto Monterrey Presentado Por Afirme pobedom od 6-4, 6-2 nad 172. teniserkom sveta Aleksandrom Wozniak u drugom kolu.

Ana je meč počela puna samopouzdanja i u napravila brejk u drugom gemu, ali je onda usledilo frustrirajuće takmičenje za Anu, u kome je drugi nosilac postala previše zaokupljena nizom spornih odluka linijskih sudija.

U prvom setu je dva puta imala brejk prednosti, ali je oba puta predala tu prednost, i rezultat je bio izjednačen na 4-4. Pored toga, Ana je u pravom trenutku uspela da se ponovo skoncentriše, i napravila je odlučujući brejk u desetom gemu, osvojivši set sjajnim forhend vinerom iz riterna.

Drugi set je bio malo bolji i mada je Ana dva puta izgubila svoj servis, sva četiri puta je osvojila gemove na servis svoje protivnice i zavšila posao za 69 minuta.

Ana će u petak u četvrtini finala igrati protiv šestog nosioca Magdalene Rybarikove.

Kliknite ovde za uživo praćenje rezultata iz Kluba Sonoma.