Ana izgubila od Radwanske

Ana je završila svoje učešće na Qatar Total Open turniru u Dohi, pošto je u trećem kolu poražena od četvrtog nosioca Poljakinje Agnieszke Radwanske. Ana je, nakon izgubljenog prvog seta, značajno podigla nivo svoje igre, ali nije mogla da spreči Radwansku da pobedi sa 6-1, 7-6 (8-6).

Vetroviti uslovi u Dohi nisu odgovarali Aninom napadačkom planu igre. Trinaesti nosilac tokom prvog seta uopšte nije pronašla svoj ritam, i gomilala je neiznuđene greške, dok se, sa druge strane mreže, Radwanska mogla osloniti na svoju karakterističnu čvrstoću. Veća doslednost u igri, i igranje sa manje prostora za pravljenje grešaka, su bili ključni za Poljakinjino lako osvajanje prvog seta.

Ana je u drugi set ušla posle kraće konsultacije sa svojim trenerom Nigelom Searsom, i po prvi put u meču je osvojila gem na svoj servis. To joj je podiglo samopouzdanje, i počela je slobodno da udara forhend u sve uglove terena.

Iako je Ana u petom setu morala da spasi pet brejk lopti, sve gemove su teniserke osvajale na svoj servis, i rezultat je bio nerešen, 5-5.

Činilo se da je Ana napravila prekretnicu kada je u 11. gemu napravila brejk, ali nije uspela da uvede meč u odlučujući set. Napravila je dve dvostruke servis greške, i samo nekoliko minuta kasnije je izgubila svoj servis.

U tajbrejku, Ana je držala korak sa Poljakinjom do 6-6, ali nije uspela da spasi drugu meč loptu.

Ana će sada otići u Ujedinjene Arapske Emirate, gde će igrati na Dubai Duty Free Tennis Championships turniru, koji počinje sledećeg ponedeljka.

Autor: Joeri Moerman