Ana izgubila od Kerber

Ana je izgubila rezultatom 6-4, 6-2 od 9. teniserke sveta Angelique Kerber u trećem kolu Toray Pan Pacific Open-a u Tokiju. Ovo je bio frustrirajući poraz za Anu, koja je iskoristila samo jednu od pet brejk šansi koje je imala, i napravila sedam dvostrukih servis grešaka protiv teniserke koju je ove godine pobedila dva puta.

Prvi gem je bio jedan od retkih Aninih svetlih trenutaka u meču. Ubedljivo je osvojila svoj servis bez izgubljenog poena - uz četiri sjajna prva servisa, uključujući i as - ali je posle toga servis počeo da joj otkazuje. Preciznije, tokom prvog seta je osvojila samo dva poena na svoj drugi servis.

Ana je prvi brejk pretrpela u trećem gemu, ali je odmah uspela da napravi ribrejk, pre nego što je u petom gemu još jednom izgubila svoj servis. Nije uspela da to nadoknadi, pošto su svi naredni gemovi osvajani na servis, i Kerber je iskoristila svoju četvrtu set loptu.

Četvrti gem drugog seta je bio ključan za ishod meča, pošto Ana nije uspela da iskoristi prednost od dve brejk šanse koje bi joj omogućile da povede sa 3-1. Umesto toga, Kerber je u narednom gemu došla do prednosti, kada je Ana na brejk loptu napravila dvostruku servis grešku.

Nemica je uspela da ostane smirena prilikom klučnih poena, i u šestom gemu je spasla još jednu brejk loptu koju je Ana imala, osvojila je četiri gema i završila meč posle 75 minuta, i tako sebi obezbedila plasman u četvrtinu finala.