Ana izgubila od Cornet

Ana je izgubila sa 2-6, 7-6, 6-4 od 28. teniserke sveta Francuskinje Alize Cornet u prvom kolu Western & Southern Opena u Sinsinatiju.

Ovo je demorališući poraz za Anu: vodila je sa 6-2, 5-2 i imala je ukupno pet meč lopti. Sa čak 12 dvostrukih servis grešaka, izgubila je posle dva sata i 32 minuta igre.

Ana je imala potpunu kontrolu u susretu, ali se Francuskinja vratila u meč kada je Ana servirala za pobedu pri rezultatu 5-2 u drugom setu. Na kraju je došlo do tajbrejka, u kom je Ana promašila nekoliko meč lopti, i izgubila je sa 10-8.

Nije bilo iznenađujuće da je Cornet iskoristila ogromnu promenu momentuma i odbranila je dve brejk lopte kada je servirala za meč pri rezultatu 5-4 u izuzetno uzbudljivom meču.

Neverovatno, ali Ana je izgubila meč iako je osvojila više poena: 114 naspram 111.

Anin sledeći turnir je US Open u Njujorku, koji se održava od 26. avgusta do 7. septembra