Ana izgubila od Bouchard

Ana je propustila veliku šansu da se prvi put posle šest godina plasira u polufinale Grand Slama, pošto je izgubila sa 5-7, 7-5, 6-2 od Kanađanke Eugenie Bouchard u četvrtini finala Australian Opena. Četrnaesti nosilac nije uspela da ponovi svoju sjajnu igru iz ranijih kola, i poražena je posle dva sata i 24 minuta igre, ali će sa ovog turnira u ostatak sezone poneti dosta pozitivnih stvari.

Ovo je bilo prvo Grand Slam četvrtfinale za 19-godišnju Kanađanku čija je karijera u usponu, ali ona u prvom setu nije pokazala ni jedan jedini znak nervoze.

Stvari bi se možda drugačije odvijale da je Ana uspela da napravi brejk u trećem gemu prvog seta, ali nije uspela da iskoristi ni jednu od dve brejk lopte. Već od tog trenutka, frustracija je bila očigledna u Aninom ponašanju, ali je i dalje bila prva koja je napravila proboj, kada je u sedmom gemu napravila brejk.

Međutim, Bouchard nije dozvolila Ani da dugo uživa u svojoj prednosti. Sve vreme je odlično riternirala, i slala snažne udarce blizu osnovne linije, i nije davala Ani priliku da uđe u teren i zaigra svoj pouzdani forhend. Kanađanka je u narednom gemu napravila ribrejk, ali kako je još brejkova razmenjeno u devetom, desetom i jedanaestom gemu, Ana je bila ta koja je imala priliku da odservira za set. Ovog puta je 26-godišnjakinja povela sa 40-0, i osvojila set iskoristivši drugu set loptu.

Ana je delovala malo smirenije nakon osvojenog prvog seta, ali je i dalje tokom poena bila previše oprezna. Dozvolila je Bouchard da zamahuje i iz forhenda i iz bekenda, i u četvrtom gemu je pretrpela brejk.

Bivša prva teniserka sveta je već u svojim ranijim mečevima u Melburnu igrala sa podvezanom desnom nogom, ali ovog puta je niz dugih mečeva počeo da uzima svoj danak. Pri 3-4 – ali sa vraćenim servisom – Ana je morala da zatraži medicinsku pomoć, i otišla je u svlačionicu da bi joj tretman bio urađen van terena. Kada se igra nastavila, bez osvojenog poena je izgubila gem na svoj servis.

Još jednom je Ana uspela da izjednači rezultat na 5-5, iskoristivši svoju drugu brejk šansu kada je Bouchard servirala za set. Nažalost, veoma loše odigran servis gem dok je gubila sa 5-6, uz dve dvostruke servis greške, je bio poguban za Anu, i izgubila je drugi set sa 5-7.

Bouchard, koju je glasno bodrila ‘Genie’vojska’, je sada zaista preuzela kontrolu u meču i na samom početku odlučujućeg seta je pritisnula Anin servis. Ana se izborila od 15-40 u drugom gemu i uspela da sačuva svoj servis, ali nije uspela da spreči Kanađanku da napravi brejk dva gema kasnije.

Tinejdžerka nije poklekla kada je bila nadomak plasmana u polufinale, i još jednom je napravila brejk kada je Ana servirala za ostanak u meču. Pobedu je zapečatila forhend vinerom – to je bilo ukupno 47 vinera u meču – i pobedila Anu drugi put u isto toliko susreta.

“Igrala je jako dobro, pogotovo u tom trećem setu. Meč je bio jako težak,” rekla je Ana.

“Emotivno sam bila malo ispražnjena. Nedostajalo mi je malo agresivnosti koju sam imala u prethodnim mečevima.

“Ali ona je teška protivnica i odigrala je jako dobro.”