Ana izgubila od Babos

Ana nije uspela da ponovi svoju nedavnu formu, i poražena je u tri seta od braniteljke titule Timee Babos u drugom kolu Monterrey Opena.

Babos je jakim servisima prkosila svojoj 123. poziciji na rang listi, i odmah je naterala Anu da se brani. Veoma rano je bilo jasno da će Ana morati da radi za ovu pobedu, potpuno suprotno onome što se desilo samo 24 časa ranije, kada je trijumfovala sa 6-0, 6-0.

Mađarica je povela sa 3-1 kada je Ana loše udarila lopticu, ali je bivša 1. teniserka sveta izjednačila na 4-4. Međutim, Babos je u 11. gemu došla do ključnog brejka, i osvojila je set.

Ana je u drugom setu na momente pokazala svoju formu iz Majamija, lako je povela sa 4-0, a potom osvojila set sa 6-3.

Bila je nadmoćnija i napravila je brejk na početku trećeg seta, ali je Babos ponovo pronašla svoj brilijantan servis, i okrenula je tok meča. Sa druge strane, Anin tajming je nestao, i rezultat je postao neizbežan kada je Babos ponovo uspostavila svoju prednost - delovala je kao sigurnija teniserka.

Mađarica je došla do svoje sedme uzastopne pobede u Montereju posle sat vremena i 49 minuta igre.